TRANSPORT POMOCY HUMANITARNEJ DLA UKRAINY, 19.04.2023

TRANSPORT POMOCY HUMANITARNEJ DLA UKRAINY 19.04.2023

TRANSPORT POMOCY HUMANITARNEJ DLA UKRAINY, 19.04.2023

Dzięki aktywnej pomocy Dyrekcji i pracowników firm AirRes Aviation, REST URBiS i Metal Process został zorganizowany zakup najpotrzebniejszego i ratującego życie sprzętu.

Jako Fundacja zebraliśmy i przekazaliśmy ponad 100 tys. zł na zakup sprzętu medycznego. W dniu 19.04.2023 zakupiony sprzęt został przekazany osobom przebywającym aktualnie na najbardziej niebezpiecznych rejonach Ukrainy. Ten drobny sprzęt posłuży w ratowaniu życia ludzi, którym przyszło się zmagać z wieloma typami obrażeń, na które są narażeni każdego dnia.

Wśród zakupionych produktów są: – nosze ewakuacyjne – plecaki taktyczne – opatrunki izraelskie – specjalistyczne opatrunki na rany klatki piersiowej – chito gazy do tamowania krwotoków – opaski i taśmy uciskowe – klamry do zamykania ran – śpiwory i koce termiczne – automatyczne urządzenie do dostępu doszpikowego – resuscytatory kieszonkowe – maski krtaniowe i rurki nosowe do intubacji – zestawy do odmy płucnej. Kolejną częścią akcji będzie transport mięsnych konserw w puszkach.