IV Spotkanie Rodziców i Dzieci z AT 2008

IV spotkanie fundacja razem zdazymy ataksja teleangiektazja

IV Spotkanie Rodziców i Dzieci z AT 2008

IV Ogólnopolskie Spotkanie Rodziców Dzieci z Zespołem Ataksja – Teleangiektazja odbyło się w dniach 10-11 maja 2008 r w Centrum Zdrowia Dziecka – Warszawa Międzylesie. Dla rodziców odbyły się specjalistyczne wykłady z onkologii, pulmonologii, rehabilitacji oraz psychologii, które pogłębiły wiedzę na temat choroby ich dzieci. Wykład wygłosił również student III roku biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego prowadzący zajmujący się badaniami nad tą chorobą.

Na spotkaniu pojawiły się rodziny, dla których jest to już pewnego rodzaju tradycja, a także kilka nowych, które dowiedziały się o tego typu spotkaniu niedawno. Podczas, gry rodzice byli na wykładach, dzieci spędzały wolny czas na zwiedzaniu Pałacu Prezydenckiego, Grobu Nieznanego Żołnierza i Sali Tradycji Wojska Polskiego, w której przyjął opowiadał o tradycjach wojskowych major Wojska Polskiego. Po wycieczce, grupa wróciła do Hotelu przy CZD na obiad, który był również przerwą w wykładach dla rodziców.

Dzień miał zakończyć się uroczystym ogniskiem, jednak aura nie sprzyjała, i grupa przeniosła się do restauracji hotelowej, w której czekały już studentki z Warszawskiej Akademii Muzycznej sprawiając swoją grą wiele radości.

Firmie „SAN-PAJDA” z Jarosławia dziękujemy za ufundowanie słodyczy na spotkanie.

Gorące i serdeczne podziękowania składam wolontariuszkom z wydziału psychologii Uniwersytetu Warszawskiego za pomoc w organizacji spotkania i opiekę nad dziećmi podczas wycieczki. Dziękuję również wolontariuszkom z Akademii Muzycznej za to, że wniosły mnóstwo radości uśmiechów u dzieci i rodziców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.